Additional Pages
Custom Links
Connect With Us
Ücretsiz İntihal Programı - Benzerlik Raporu
15664
post-template-default,single,single-post,postid-15664,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,everest-forms-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_from_right,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Ücretsiz İntihal Programı

Ücretsiz İntihal Programı

Akademik çalışmalarda intihal yapmak doğru olmayan ve hazırlanan çalışmaya olumsuz etki eden durumlardan biridir. Bu bakımdan akademik çalışmalarda intihalin bulunmaması için pek çok yola başvurulur. İnternetin kullanımı ile birlikte intihalsiz bir çalışma hazırlamak çok kolay hale gelmiştir. İntihal programları sayesinde çalışmalar intihalsiz bir şekilde hazırlanmaktadır.

İntihal Tespiti Uygulamalarının Özellikleri

İntihal tespiti yapmak için kullanılan uygulamaların bazıları paralı olarak hizmet vermektedir. Fakat bu uygulamalar genelde okullara ve şirketlere toplu satış uygulamaktadır. Bazı sitelerde intihal tespiti üzerine onlarca program ile karşılaşmak mümkün olabilir. Bireysel ve ücretsiz olarak kullanılan programlarla İntihal programlarını ne için kullanırız? Sorusu daha net şekilde verilmektedir.

İntihal programlarından önce aslında en pratik intihal belirleme yolu cümleyi tırnak içinde Google içerisinde aratmaktır. Genelde bu şekilde çalışmalar işe yaramaktadır. Fakat daha kapsamlı araştırma yapmak ve sonuç almak için turnitin intihal programı kullanılabilir. İntihal konusunda en çok kullanılan intihal programı turnitin’dir. Turnitin’i diğer intihal programlarından ayıran ve onu güçlü kılan neden; en çok tercih edilen olmasıdır. Bu noktada turnitin intihal programının kullanılması kaçınılmaz bir hal almaktadır. Çünkü genellikle turnitin intihal raporu istenmektedir. Yine de ücretsiz intihal programı arayanlar için bazı alternatifler sunulabilir.

Ücretsiz İntihal Tespit Programları

Viper, Plagium gibi programlar genelde kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan intihal tespit programları arasında yer alır. Ücretsiz olarak hizmet veren bu programlarda gelişmiş özelliklere rastlanmaktadır. Bu programın en güzel yanlarından birisi sadece internet üzerinden araştırma yapmıyor olmasıdır. Programlar ile bilgisayar arşiv dokümanından da araştırma yapmak mümkün olmaktadır.

Basit ara yüzleri bulunan ve kullanımı kolay olan bu programlar bir noktaya kadar işe yaramaktadır. Genelde metin girerek aratmaya dayalı olan bu sistemlerde kısa sürede sonuç ile karşılaşılabilir. İnternet üzerinde bu şekilde hizmet veren onlarca site ile karşılaşmak mümkündür. Kullanım bakımından program özellikleri iyi incelenmelidir. Böylece araştırmacı amacına yönelik olarak program belirleyebilir ve intihalsiz çalışmaları kolaylıkla yapabilir.

No Comments

Post A Comment

Open chat
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?