Benzerlik – İntihal Raporu Alma

Benzerlik – intihal raporu almak için birçok program bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı turnitin’ dir. Bize ulaşarak çalışmalarınız için hızlı bir şekilde turnitin benzerlik raporu alabilirsiniz.

Çalışmanızı (tez, makale, bildiri, proje, ödev vb.) gönderdikten kısa bir süre sonra intihal oranını, benzerlik oranını öğrenebilirsiniz.

Benzerlik oranını bulmak için Turnitin intihal programını kullanmaktayız. Turnitin online intihal programıdır. Turnitin, üniversitelerle olan anlaşmaları sayesinde geniş bir veritabanına sahiptir. Ayrıca bilindiği üzere üniversiteler benzerlik raporu için genellikle Turnitin programını kullanmaktadır. Bu nedenle ücretsiz intihal raporu veren programlara veya sitelere yönelmeden önce iki kere düşünmelisiniz. Çünkü buralardan alacağınız rapora ne derece güveneceğiniz konusundaki belirsizliğin yanı sıra alınan rapordaki benzerlik oranı ile turnitin benzerlik raporundaki oran birbirini tutmayacaktır.

Tezini kopyala-yapıştır şeklindeki bilgilerle yazmış bir öğrencinin intihal programına yakalanmam gibi bir düşüncesi olmamalıdır. Akademik yazım kurallarına uygun şekilde hazırlanmış tezlerde bile düşük de olsa bir benzerlik oranı çıkmaktadır. Bu nedenle intihal programına yakalanmamak için değil, düşük benzerlik oranını yakalamaya çalışmak gerekmektedir.

Tezinizin intihal programına girmesi aslında endişelenecek bir durum değildir. Üniversiteler bunu zorunlu tuttuğu için aslında kaçınılabilecek bir durum da değildir. Benzerlik oranının yüksek çıkmasının her öğrenciyi endişelendirmesi normaldir. Çünkü verilen büyük emeklerin boşa gitme tehlikesi vardır. Fakat iyi bir haberimiz var; tezinizin benzerlik oranı yüksek çıksa bile bunu değiştirebilirsiniz.

Tezinizi tamamladıktan sonra danışmanınıza vermeden önce bir intihal raporu almak sizin yararınızadır. Böylece çalışmanızın benzerlik oranı fazla çıkarsa bile buna önlem alma ve değiştirme fırsatına sahip olursunuz. Üniversitenizin belirlediği benzerlik oranının üzerindeyseniz, bizden alacağınız İntihal Raporu işinizi kolaylaştıracaktır. İstemeniz halinde intihal raporunda yüksek çıkan benzerlik oranını düşürme konusunda da yardımcı olmaktayız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top
Open chat
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?